رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟

*

صنایع غذایی

‌‌‌‌‌یکی از موفقیت آمیزترین صنایع در صادرات غیرنفتی ایران، صنایع غذایی بوده که نسبت به سایر صنایع در کشور به روزتر است. با توجه به ظرفیت هایی که در حوزه تولید محصولات کشاورزی وجود دارد، این حوزه می تواند یکی از برندهای صادراتی به خصوص در بازارهای بین المللی و منطقه ای باشد. صنعت غذا به عنوان صنعت پیشران در اقتصاد کشور است.
آماده نبودن محیط کسب وکار و پراکندگی بســیار زیاد و تعدد بالای کارخانه ها و کارگاه های تولید محصولات صنایع غذایی با زیر ساخت نامناسب و ناکافی باعث شده است که قیمت تمام شده محصولات غذایی افزایش پیدا کند.
از مهمترین چالش های این صنعت می توان به مواد زیر اشاره نمود:
مدیریت سفارشات آنلاین مشتریان، مدیریت موجودی مواد اولیه با تاریخ انقضای متفاوت (آسیب پذیر بودن محصولات کشاورزی و دامی که مواد اولیه صنایع غذایی را تشکیل می دهد)، ارتباط مستقیم واحد فروش با انبار، دقت بالا در مدیریت فرآیندها، نیاز به سرعت بالا در گردش عملیات تولید و توزیع بهینه با کمترین هزینه ممکن.
همچنین یکی از موضوعات مهمی که باید در بخش حمل ونقل مواد غذایی در نظر گرفت، نیاز به سیستم حمل ونقل مطابق با استانداردهای جهانی و لجستیک حرفه ای است و این موضوع در قیمت تمام شده تأثیرگذار است.
تعدد مشتریان تحت پوشش این صنعت نیز، شرکت های صنایع غذایی را بر آن میدارد تا از راهکارهای نرم افزاری مناسبی استفاده نمایند که با طراحی راهکارهای مناسب بتوانند کلیه عملیات فروش و پخش مویرگی را با دقت و سرعت مناسبی مدیریت نمایند.
نرم افزار جامع برنامه ریزی منابع سازمان بهینه (BEHINEH ERP) ویژه صنایع غذایی کلیه فرآیندها و عملیات مهندسی تولید، تکوین محصول، انبار و مدیریت کالا، خرید و تدارکات، برنامه ریزی تولید، کنترل تولید، کنترل کیفیت، نگهداری و تعمیرات، منابع انسانی، سیستم های فروش و ارتباط با مشتریان، بهای تمام شده و سایر سیستم های مالی و بودجه بندی (حسابداری مدیریت) را در بر می گیردکه با کاهش ضایعات، بالا بردن بهره وری، کاهش قیمت تمام شده، افزایش توان تولید، عرضه محصولات جدید و ارزش افزوده بیشتر را امکان پذیرمی سازد.

 

 

بالا